ГоловнаЦікаво

Тіньовий ринок брухту - серйозна проблема. Держава зазнає величезних збитків (майже 16 млрд гривень на рік), тому прийшов час поставити питання ребром.

17.02.2020 відбулася панельна дискусія "Детінізація ринку металобрухту: як поповнити бюджет на мільярд". Питання обговорювали експерти, народні депутати, представниками учасників ринку.

Детальніше...
 

У своїй колонці на сторінках авторитетного інтернет-видання «БізнесЦензор» Олександр Каленков, глава ОП «УкрМеталургПром», поділився своїми роздумами про ефективність експортного мита на металобрухт. Він зазначив, що такий крок став своєрідним «щепленням стабільності» для вітчизняної металургійної галузі та опорою для гривні.

Детальніше...
 

Швидкість процесу і хід розвитку передових технологій обумовлює таку ж динамічну еволюцію біржової індустрії. Характер товарних бірж швидко змінюється. Спрямованість традиційної відкритої торгівлі, де трейдери зустрічаються віч-на-віч, поступово змінюється на користь електронного торгу. Незважаючи на ці нововведення основними «китами» на світовій арені залишаються біржа металів в Лондоні, товарна біржа в Нью-Йорку, Федерація фондових бірж Азії і Океанії та Шанхайська біржа золота.

Детальніше...
 

ДСТУ 4121 – 2002 - поширюється на метали чорні вторинні (далі – металобрухт) для перероблення, а також на продукти їхньої перероблення (шихтовий брухт), які використовують як металургійну сировину у процесі виплавлення чавуну та сталі, для виробництва сталевих і чавунних виливків та феросплавів або з іншою метою.

ДСТУ введений в дію: з 01.04.2003 року
Статус: діючий

Детальніше...
 

ДСТУ 3211:2009/ГОСТ 1639:2009 - стандарт поширюється на брухт та відходи кольорових металів і сплавів, які призначені для подальшого механічного та металургійного переробляння.
Він же є Міждержавним стандартом.

ДСТУ введений в дію: з 01.07.2011 року
Статус: діючий

Детальніше...
 

Наприклад, Черкаська область, де зруйновано завод з виробництва цукру. Раніше він вважався одним з найбільших в даному районі (Городище). Можна сказати, що все місто тримався на ньому.

Найперша котельня цього заводу була зведена ще в XIX столітті. Незважаючи на те, що завод працював всього понад століття, він і досі продовжує приносити прибуток. Тільки справа в тому, що зараз тут не виробляється цукор, а просто утилізується металобрухт.

Детальніше...
 

Металургійна галузь України вже давно відчуває жорсткий дефіцит чорного брухту. Вітчизняний благополучно вивозиться за кордон, і свої підприємства змушені також закуповувати його з-за кордону. У ситуації, яку справедливо можна назвати патовою, щось змінити було можливо тільки на законодавчому рівні. Зрушення намітилися восени цього року, коли в силу вступили два законопроекти, коригуючи зовнішньоекономічну діяльність України в сфері заготівлі чорного брухту.

Детальніше...
 

Раніше встановлене п'ятивідсоткове мито на ввезення чорного брухту була скасована президентом Петром Порошенко. Відповідні поправки були відображені у законі про Митний тариф.

Як йдеться на інформаційній сторінці парламенту, вже з 5 жовтня у Верховній Раді прийняли документ, в якому зазначено зниження мита до нульової ставки.

Детальніше...
 

П. Порошенко схвалив закон про зміну правил вивезення металевого брухту за межі України. 13 вересня 2016 року президентом України був підписаний закон, в якому йшлося про підвищення мита на експорт брухту та відходів металу до тридцяти євро за одну тонну. Дана інформація розміщена на офіційному сайті ВР України.

Детальніше...
 

Корупція, повальне злодійство, родинні зв'язки, суди, для яких слова «закон» і «справедливість» стали реліктовими, бюрократія, де можна загрузнути, як в болоті - так про здорову економіку можна забути. Власне кажучи, ми вже давно не знаємо, яка в нашій країні може бути економіка, безперечним фактом залишається її поступова, але впевнена деградація.

Детальніше...
 

Експерти стверджують, що Державна фіскальна служба (ДФС) України продовжує махінацію з експорту металобрухту. Служба не бере до уваги заборону суду на проведення вивезення брухту, знаходячи діри в законодавстві. Згідно їхньої думку, експорт може проводитися, так як у введених законах мова про картку реєстрації-обліку в якості основоположного документа не ведеться.

Детальніше...
 

Станом на 2015 рік наявність металевого брухту на підприємствах Металургпрому знизилося вчетверо. Відповідно до зведення даної групи металургійних підприємств, забезпечення вторсировиною у 2015 році становило 78% від необхідної кількості.

Детальніше...
 

Основні гравці металургійної галузі країни попросили допомоги у Прем'єр-міністра України. Вони вирішили звернутися до нього з питанням, про прискорення введення мит на вивезення з країни металобрухту і вимагають пришвидшити цей процес. Також металурги закликали відновити роботу над створенням відповідного законодавства, що стосується цього питання і, відповідно, його прийняття. Згідно майбутнього законодавства, експортне мито буде вводитися на метал, в 20 євро за одну тонну.

Детальніше...
 

Федерація металургів України, а також представники об'єднання підприємств, що працюють в даній області, висловилися проти скасування санкцій на експорт вторинної сировини [металобрухту], внаслідок нестачі його на внутрішньому ринку держави. Такого роду дії можуть негативно позначитися на діяльності металургійних заводів або зовсім привести до їх закриття.

Детальніше...
 

Ще здавна люди використовували термічну обробку різних металів. Як вважають багато експертів, загартовування залізних виробів у водному середовищі почало розвиватися на рубежі першого і другого століть до н.е. Даний спосіб є одним з видів термообробки металів. Він полягає в тому, що виріб, виконаний з заліза, нагрівають до потрібного стану, витримують якийсь час і далі охолоджують.

Детальніше...
 

Усім, напевно, відомо, про чорні та кольорові метали. Взяти для прикладу залізо. Воно є чорним металом відповідно і те, що походить з заліза: сталь і чавун також чорні. Всі інші метали вважаються кольоровими. Коштовні, приміром, ще називають шляхетними (золото, платина), але все одно вони відносяться до кольорових металів. Для промисловості, кольорові, одні з найголовніших.

Детальніше...
 

Як відомо, в металургії протягом тривалого періоду триває боротьба за отримання якісної сталі шляхом видалення шкідливих домішок з розплаву. Варто відзначити, що навіть найдрібніші частинки різних елементів можуть дуже сильно погіршити деякі властивості металу (пластичність, міцність та ін.). Для того щоб зменшити відсоток домішок, доведеться докласти чимало зусиль.

Детальніше...
 

Чорними металами називають різні металеві вироби: відходи від виробництва (після прокату, лиття), стружку, чавун або нержавійку та ін. В Україні досить багато компаній займаються питаннями прийому та вивезення металобрухту. Необхідною умовою для нормальної і стабільної роботи пункту прийому металів є отримання ліцензії на здійснення всіх операцій, пов'язаних зі збором і переробкою вторинної сировини.

Детальніше...
 

Гроші-гроші-гроші... Їх брак - це вічна проблема нашої країни! Хто б не був при владі, які б реформи не приймалися, а підсумок все одно один - грошей не було, немає і в найближчому майбутньому вони не передбачені...

Ось чому так? Чим наша країна заслужила славу вічного боржника і жебрака у більш розвинених країн? Чому інші можуть, а ми - ні? Адже у нас є все, щоб жити нормально!

Детальніше...
 

Мабуть, кожну людину, яка коли-небудь працював з металобрухтом, хвилювало питання про його ціну ... Як правильно її визначити? Що впливає на вартість металевого сміття? Які чинники варто врахувати? Як не продешевити або, навпаки, не переплатити?

Є кілька найважливіших чинників, які безпосередньо впливають на вартість металобрухту - розповімо докладніше про кожен з них.

Детальніше...
 

У зв'язку з економічною війною, яку сьогодні змушена вести Україну з Росією, сильно постраждала вітчизняна індустрія, в тому числі і такі базові її галузі, як металургія.

Згідно з аналітичними даними, які були наведені компанією "Eavex Capital" Івана Дзвінки, за період січень-червень 2014 експорт української металургії знизився на 37% у порівнянні з даними за цей же період 2013 року. У цифровому еквіваленті показник дорівнює зниженню металоекспорту з 1,8 млн. тонн до 1,1 млн. тонн.

Детальніше...
 

Ось хто б, що не говорив, а все відносно в цьому світі! І навіть абсолютно звичайні речі, на які, здавалося б, поглянути якось по-іншому просто нереально, для одного представляють цінність, а для іншого - звичайне сміття!

Особливо останнє твердження стосується металобрухту. Не вірите? Дуже навіть дарма! Те, що з першого погляду може здатися Вам самим що не є непотребом (аж до старого іржавого велосипеда Вашого сусіда, який припадає пилом у Вас у дворі або ж захованої у гаражі неробочої техніки), насправді коштує грошей.

Детальніше...
 

Перше залізо, яке людина добула на нашій планеті, було неземним.

Падаючі метеорити на землю мають залізну, або залізо-нікельову основу. Стародавні люди, вважали цей метал подарунком богів. Він приходив з неба і набагато перевершував за твердістю і міцністю всі відомі тоді матеріали.

Детальніше...
 

Союз Радянських Соціалістичних Республік [СРСР] не є батьківщиною плаката [постера], однак саме в СРСР плакатне мистецтво стало лідером у всесвітньому масштабі. Плакат активно допомагав впровадити ідею збору вторинної сировини [зокрема металобрухту] у свідомість народу.

Пропонована підбірка плакатів [постерів] цілком присвячена одній з найактуальніших тем нашого життя, а саме збирання та переробки вторинної сировини для металургійної промисловості.

Детальніше...
 
На сьогоднішній день багато складських приміщень на виробничих підприємствах заповнені непотрібними металевими виробами, які давно вийшли з ладу. Без сумніву, це скупчення вторинної сировини створює великі незручності в робочому процесі. Щоб вирішити дану проблему необхідно регулярно здійснювати заготівлю заліза та його утилізувати.
Детальніше...
 

Сайт на допомогу!

Просто і вигідно, здача металевого брухту по всій Україні! Знаходимо у нашому КАТАЛОЗІ потрібну металобрухтову компанію свого регіону. Дзвонимо, дізнаємося ціну на металобрухт, домовляємося про умови вивезення/прийому і вуаля, Ви отримуєте грошову винагороду і робите великий плюс економіці та екології.

Металобрухтні ДСТУ (ГОСТы)

Державні стандарти України:
ДСТУ (ГОСТ) 4121–2002 "Метали чорні вторинні" та
ДСТУ 3211:2009 (ГОСТ 1639:2009) "Брухт і відходи кольорових металів і сплавів".